Propozycje tematów prac inżynierskich

Projekt i implementacja gry komputerowej

Celem pracy jest stworzenie prostej gry komputerowej. Może być to gra logiczna (np. typu Sokoban lub Bejeweled), zręcznościowa (np. typu Super Mario, Gauntlet, scrolling shooter), przygodowa (np. typu escape the room lub Legend of Zelda), RPG (np. typu roguelike czy Diablo), sportowa (np. wyścigi), może strategiczna lub ekonomiczna (np. handlowa) lub też przeniesienie na komputer istniejącej gry planszowej. Ustalenie szczegółów będzie należeć do dyplomanta. Ten temat może być wybrany przez kilka (4-5) osób, każda realizująca swoją własną grę. Zainteresowanych szczegółami zapraszam na konsultacje. (limit miejsc wyczerpany)

Program do półautomatycznego tworzenia abstrakcyjnych obrazów

Celem pracy jest stworzenie aplikacji, która pozwala na szybkie tworzenie abstrakcyjnych grafik. Użytkownik programu wybiera kolory, podaje parametry, być może wskazuje pewne obszary czy wyznacza podstawowe linie i pociągnięcia pędzla, zaś program uzupełnia to w automatyczny sposób tworząc całą grafikę, np. losowo wypełniając powtarzającym się wzorem. Ustalenie szczegółów działania należy do dyplomanta.

Platforma do wizualizacji i symulacji ruchu tłumu

Celem pracy jest stworzenie aplikacji pozwalającej na symulację i wizualizację ruchu tłumu w ograniczonej, dwuwymiarowej przestrzeni (np. piętro budynku). Odpowiednie algorytmy i modele zostaną wskazane przez promotora. Do dyplomanta należeć będzie przygotowanie aplikacji pozwalającej śledzić ruch w czasie rzeczywistym, manipulować parametrami, wpływać na środowisko (układ pomieszczeń) i obserwować wpływ tych zmian na wynik symulacji.

Narzędzie do testowania i projektowania algorytmów szkieletyzacji

Celem pracy jest stworzenie aplikacji, która pozwoli na zaprojektowanie operatorów morfologicznych wykonujących operację ścieniania obrazów binarnych. Operacja taka jest wykonywana w składającym się z kroków procesie iteracyjnym, w którym usuwane są piksele obrazu spełniające określone (przy pomocy maski) kryterium. Aplikacja ma pozwalać na projektowanie i testowanie takich masek. Wiedza dziedzinowa zostanie przekazana dyplomantowi przez promotora.

Program do szybkiego tworzenia diagramów i schematów

Celem pracy jest stworzenie aplikacji pozwalającej na proste i szybkie tworzenie schematycznych rysunków, diagramów, wykresów, etc. Ma ona być w stanie zastąpić tablicę na wykładzie, pokazie, czy w trakcie burzy mózgów. Powinna ona dawać podstawowe możliwości programu graficznego, dostarczając dodatkowo narzędzi do wygodnego rysowania bardziej złożonych kształtów (np. diagramów klas). Ustalenie szczegółów należeć będzie do dyplomanta. (temat zarezerwowany)

Osoby zainteresowane szczegółami zapraszam na konsultacje.


Powrót